JUC | Projekti
343
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-343,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Projekti

Creative Business Cup

Ir starptautisks konkurss radošo industriju uzņēmējiem, kas norisinās ik gadu un pulcē nacionālo atlašu uzvarētājus no visas pasaules. Dalība konkursā sniedz uzņēmējiem iespēju veidot starptautiskus kontaktus, piedalīties semināros un diskusijās, prezentēt savu ideju ārvalstu investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, pilnveidot zināšanas un prasmes par radošo industriju biznesa attīstību, kā arī iegūt vērtīgas balvas, tostarp naudas balvu 15 000 eiro apmērā pirmās vietas ieguvējam. “Jauno uzņēmēju centrs” ir bijis nacionālās atlases rīkotājs pēdējos 3 gadus. 2014. gadā Latvijas pārstāvis “Gigi bloks” ieguva 2. vietu pasaulē starptautiskajā finālā. Latviju konkursā ir pārstāvējuši Kaspars Jursons, “Gigi bloks”, “Connection Codes” un “Vividly”.

Social&Creative

Projekts „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” (Sociāls un radošs)/Boosting Cross Border Entrepreneurial Activity in Social and Creative Industries Sector (Social&Creative); Est-Lat #33

Programma:  Interreg Igaunijas–Latvijas programma 2014.-2020.gadam

Programmas prioritāte: “Aktīva un pievilcīga uzņēmējdarbības vide”

Specifiskais mērķis: “Paplašināta pārrobežu sadarbība uzņēmējdarbības jomā programmas teritorijā”

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada jūnijs – 2019.gada maijs (24 mēneši)

Projekta budžets: Projekta kopējais budžets ir EUR 171 555 (programmas atbalsts /ERAF/ 145 821 EUR), Jauno uzņēmēju centra budžets 16 350 (programmas atbalsts /ERAF/ 13 897.50 EUR)

Projekta partneri: Rīgas plānošanas regions (projekta vadošais partneris, LV), nodibinājums “Latvijas jauno uzņēmēju centrs “Jobs and Society”” (LV), Tartu universitāte (Tartu Ülikool, EE) un Tartu Radošo industriju centrs (SA Tartu Loomemajanduskeskus, EE).

Projekta mērķis ir izveidot un attīstīt kopīgu pārrobežu sadarbības platformu sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs, nostiprināt uzņēmējdarbības prasmes ar apmācību un mentoringa pasākumiem, atraisīt un veicināt iniciatīvu, līdera iemaņas un iesaistīšanos sabiedrības attīstības, radošuma un saimnieciskās attīstības procesos  Latvijā un Igaunijā.

Projekta mērķa auditorija ir Rīgas plānošanas reģionā un Dienvidigaunijas reģionā strādājoši  sociālie un radošie uzņēmēji. Projekta aktivitātēs tiks iesaistītas arī attiecīgo reģionu pašvaldības (to uzņēmējdarbības speciālisti).

Sociālā uzņēmējdarbība projekta izpratnē

Sociālā uzņēmējdarbība ir tāds uzņēmējdarbības veids, kura galvenais mērķis ir sociālas ietekmes radīšana, nevis peļņas nodrošināšana īpašniekiem un iesaistītajām pusēm. Sociālie uzņēmēji darbojas tirgū, ražojot preces un sniedzot pakalpojumus saimnieciskā veidā, kā arī izmanto peļņu sociālo mērķu sasniegšanai, un tiem raksturīga atbildība pret vidi.

“Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.”

Art+atmosphere

“TILLT” Zviedrijas vadīts projekts, kur “Jauno uzņēmēju centrs” bija viens no partneriem. Zinātnes un mākslas sinerģijai veltītā projektā, vairākās Baltijas jūras reģiona pilsētās notika semināri jauniešiem.

Sadarbība Baltijas jūras reģionā

“Jauno uzņēmēju centrs” ir bijis viens no aktīviem dalībniekiem radošo industriju attīstībā un veicināšanā Baltijas jūras reģionā, sadarbojoties ar kolēģiem no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas un Dānijas. Tiek rīkoti kopīgi pasākumi un apmācības, veicināta inovāciju un produktivitātes attīstība.